Instalacja


Głównymi elementami systemu paneli fotowoltaicznych są ogniwa fotowoltaiczne, falownik, dwukierunkowy licznik, systemy mocujące i okablowanie. Wszystkie komponenty wykorzystywane do budowy instalacji PV posiadają niezbędne certyfikaty oraz spełniają normy obowiązujące w Polsce.

instalacja fotowoltaiczna - diagram

Pracujemy na wysokiej jakości komponentach. Moduły producentów z grupy TIER-1, będących w pierwszej 10-tce największych producentów na świecie, m.in.:

 • LG – koreański producent wydajnych modułów oferowanych z 25-letnią gwarancją,
 • Sharp – ponad 55-letnie doświadczenie i ekspert w dzedzinie technologii fotowoltaicznych,
 • Longi – światowy lider w produkcji modułów Monokrystalicznych,
 • Q-cells – producent doskonałych modułów Poli i Monokrystalicznych,
 • ZeverSolar – firma należąca do niemieckiego producenta falowników SMA Solar Technology, oferująca produkty o wysokim współczynniku jakości do ceny,
 • Solar Egde – producent oferujący rozwiązania optymalizacji mocy na poziomie pojedynczych modułów, oraz ługą, 12 letnią gwarancję na falowniki oraz możliwość stosowania do skomplikowanych dachów,
 • Fronius – to jeden z wiodących producentów falowników, będących świetnym rozwiązaniem zarówno do małych instalacji domowych, jak i dużych instalacji przemysłowych.

Najważniejszymi elementami instalacji fotowoltaicznej są:

 1. Panele fotowoltaiczne. Są głównym elementem instalacji. Najczęściej umieszcza się je na dachu. Na ognwia fotowoltaiczne pada światło słoneczne – zachodzi zjawisko fotoelektryczne i w obwodzi płynie prąd stały.
 2. Inwerter. Aby otrzymać użyteczny dla domowych urządzeń prąd przemienny niezbędnym elementem instalacji jest inwerter (falownik). Urządzenie to przekształca napięcie stałe w przemienne o odpowiednich parametrach (230V, 50Hz), które może zasilać domowe urządzenia AGD i inne odbiorniki elektryczne.
 3. Podłączenie do sieci. Jeżeli ogniwa generują więcej energii niż aktualnie zużywa domowa instalacja nadwyżka jest przekazywana do sieci. Właściciel instalacji staje się prosumentem, czyli jednoczesnym wytwórcą energii i jej konsumentem.
 4. Licznik dwukierunkowy. Licznik prosumnecki umożliwa rozliczenie się z zakładem energetycznym.

Potencjalni klienci
klient@direct4energy.pl

Praca i współpraca
praca@direct4enery.pl

Biuro
biuro@direct4energy.pl

Scroll Up