Firma we własnym mieszkaniu. Którą taryfę wybrać?

Zależnie od tego jaką firmę prowadzisz, jej siedziba może znajdować się w Twoim domu lub mieszkaniu. Czy wiesz, że korzystając z takiego rozwiązania musisz pamiętać o odpowiedniej taryfie na prąd?

Mężczyzna w okularach rozmawia przez telefon komórkowy w jasnym, nowoczesnym biurze, obok niego klawiatura, notatnik i tablet.

Czy firma może mieć taryfę G11?

Zacznijmy od podstaw: taryfa G11 jest przeznaczona dla gospodarstw domowych i nie powinna być wykorzystywana w działalności gospodarczej. Prowadząc biznes w domu musisz zwrócić uwagę na taryfy Cx, czyli te przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw, podłączonych do sieci niskiego napięcia.

Poza tym, decydując się na siedzibę firmy w swoim domu, idealnym rozwiązaniem byłoby podłączenie osobnego licznika lub podlicznika.

Zużycie energii a działalność gospodarcza

Niektórzy przedsiębiorcy, zarządzający biznesem z własnego mieszkania, często zapominają o zmianie taryfy elektrycznej. W sytuacji, gdy dostawca energii wykryje takie działanie, może zażądać zmiany planu taryfowego, ale również nałożyć kary finansowe za niezgodne z warunkami umowy użytkowanie energii. Przepisy są jasne – działalność gospodarcza wymaga stosowania się do dedykowanej taryfy biznesowej.

Konsekwencje niezgłoszenia prądu dla biznesu

Nieprawidłowe lub brak zgłoszenia zużycia prądu na cele biznesowe to także ryzyko utraty reputacji. Transparentność i zgodność z regulacjami to podstawa zdrowego biznesu. Zgłoszenie zużycia prądu na cele działalności gospodarczej niesie za sobą szereg korzyści, w tym możliwość negocjacji lepszych stawek i warunków. Co więcej, dzięki wyborowi 100% zielonej energii, którą w Direct4Energy polecamy swoim Klientom, możesz również pozytywnie wpłynąć na wizerunek swojej firmy.

Jak zgłosić prąd na firmę?

Zgłoszenie prądu na firmę to prostszy proces niż mogłoby się wydawać, ale wymaga dokładności i zrozumienia obowiązujących przepisów. W Direct4Energy rozumiemy te wyzwania i oferujemy bezpłatne doradztwo energetyczne, aby wspierać Cię w zarządzaniu energią w Twojej firmie. Dowiedz się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc. Zadzwoń, aby rozpocząć współpracę z Direct4Energy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *